ŚWIETLICA WOŁOWNO

      PN    WT    ŚR    CZ    PT     SO  
Godziny otwarcia  

15:00

19:30 

16:30

19:30 

15:00

19:30 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do świetlicy wiejskiej w Wołownie.

Podczas kwietniowych zajęć w świetlicy wiejskiej w Wołownie zajmowaliśmy się przede wszystkim wykonywaniem świątecznych ozdób. Wśród nich znalazły się palmy, które wykonaliśmy z bukszpanu, barwinka oraz bibuły.

Podczas marcowych zajęć w świetlicy wiejskiej w Wołownie dużo czasu poświęciliśmy na granie w gry planszowe, które ufundowało nam sołectwo. Najwięcej radości sprawiła dzieciom gra „palce w pralce”,wywoływanie gestem pozostałych członków gry wywołało ogromną rodość.

Uczestnicy świetlicy wiejskiej w Wołownie w lutym zajmowali się tworzeniem ozdobnych słoiczków wypełnionych karteczkami- „365 powodów, za które kocham Cie mamo/tato”.

Podczas zajęć w styczniu zajmowaliśmy się tworzeniem kartek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Stworzyliśmy również z tej okazji upominki, którymi były puchary wykonane metodą karczochową. Trochę czasu poświęciliśmy na wykonanie filcowego futerału na telefon. Zrobiliśmy również pompony z bibuły i szyfonu, które ozdobiły lampy naszej świetlicy.

W tym roku w grudniu nie było dużo śniegu. Ale my w świetlicy próbowaliśmy stworzyć świąteczny i zimowy nastrój dlatego 9 grudnia w świetlicy mieliśmy mikołajki. Podczas których wręczyliśmy sobie prezenty i ucztowaliśmy zajadając się słodkimi smakołykami.

W świetlicy w Wołownie w listopadzie zajmowaliśmy się przygotowaniem ozdób na Święta Bożego Narodzenia. Zrobiliśmy małe czapeczki, które ozdobiły Nasze świetlicowe gałązki.

W październiku podczas zajęć w świetlicy w Wołownie zajmowaliśmy się tworzeniem filcowych sówek wypełnionch pianką, zrobiliśmy jesienne lampiony, wykonaliśmy metodą decoupage ozdobne butelki.

We wrześniu podczas zajęć w świetlicy wiejskiej w Wołownie zajmowaliśmy się tworzeniem piankowych sówek, papierowych motyli ozdobionych szarym sznurkiem oraz błyszczącymi piankami.

Wakacje już się zakończyły. Nie zawsze dopisywała pogoda, ale zajęcia na świetlicy sprawiły, że czas spędziliśmy miło i twórczo.

Pogoda w lipcu nie była zawsze sprzyjająca dlatego nie udało nam się zrealizować przede wszystkim zajęć na świeżym powietrzu. Mimo nie sprzyjającej aury spędziliśmy czas twórczo w  świetlicy.

W lipcu zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w projekcie wakacyjnym. W trakcie spotkań będziemy zajmować się tworzeniem wakacyjnych pamiętników, letniej biżuterii. Podczas zajęć również odbędzie się olimpiada sportowa, będziemy szukać doskonałego przepisu do wykonania baniek mydlanych oraz rozegramy mecz wodnymi balonami; w planie zajęć został również ujęty biwak oraz piknik w Szałstrach.

S.G.