ŚWIETLICA STĘKINY

    PNWTŚRCZPT SO
Godziny otwarcia  

16:00

- 19:00

16:00

- 19:00

16:00

- 19:00

16:00

- 19:00 

- -


 

 

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ MARZEC 2018

Świetlica Stękiny

2 marca (godz. 14-19)- Malowanie farbami. "Wzywamy wiosnę".

3 marca (godz. 10-16)- Seans filmowy i spacer.

9 marca (godz. 14-19)- Tworzenie ozdobnych pudełek.

10 marca (godz. 10-16)- Robienie sałatki owocowej.

12 marca (godz. 14-19)- Malowanie rękami.

16 marca (godz. 14-19)- Tworzenie świec.

17 marca (godz. 10-16)- Robienie kolorowych kanapek.

19 marca (godz. 15-19)- Tworzenie wielkanocnych ozdób.

23 marca (godz. 14-19)- Ozdabianie dużych pisanek.

24 marca (godz. 10-16)- Robienie świątecznych zajączków.

26 marca (godz. 14-19)- Tworzenie świątecznych koszyków.

 

Serdecznie zapraszamy !

Miesiąc kwiecień przywitaliśmy nową gazetką wykonaną przez dzieci odwiedzające świetlicę w Stękinach. Gazetka charakteryzowała się kolorowymi zdobieniami, na której wisiały przepiękne rysunki.

Ferie zimowe zaczęliśmy krótką pogadanką na temat bezpiecznych zabaw oraz niebezpieczeństwach czyhających w okresie zimowym. Dzieci przedstawiły swoją wizję wymarzonych ferii. Jeszcze w trwającym karnawale stworzyliśmy kolorowe maski, w kolejny dzień plastelinowe, zimowe obrazki.

Czas wolny od nauki jest dla każdego dziecka czymś wyjątkowym, dlatego też w Stękinach w ramach zajęć prowadzonych przez GOK Jonkowo przewidziano na ten okres różne sposoby spędzania czasu wolnego. Ferie zimowe zaczęły się od wyjazdu na basen „Aquasfera”, który swą atrakcyjnością zadziwił wszystkich.

Dnia 18 czerwca o godzinie 16.30 na świetlicy w Stękinach odbył się spóźniony, lecz owocny Dzień Dziecka. Na początku dzieci i Justynka rozkładali przekąski na talerzykach, napoje przy szklankach itp.

Dnia 26 maja o godz. 18.00 podopieczni świetlicy w Stękinach wraz ze swoimi mamami mieli zaszczyt świętować  Dzień Mamy. Imprezę uświetnił występ dzieci i młodzieży.

W ubiegłym tygodniu na boisku w Stękinach pojawiły się nowe bramki. Wykonali je starsi koledzy podopiecznych miejscowej świetlicy. Mowa tu o Jacku Kempa i Piotrze Parzych.

Dnia 6 marca o godz. 18.00 w świetlicy ,,Stękinolandia’’ odbył się Dzień Kobiet. Na początku wszystkie zaproszone panie siadły wygodnie na krzesełkach, rozmawiając o błahych sprawach czekały na rozwój imprezy.

„Stękinolandia” już drugi rok z rzędu przyłączyła się do wielkiej zbiórki pieniędzy organizowanej przez Jurka Owsiaka. W 2008 roku podopiecznym Justyny Armborst udało się uzbierać około 300 złotych. Tym razem do ich puszki wpadło ponad 350 zł!

Jasełka powoli wchodzą w tradycje Świetlicy Wiejskiej w Stękinach. Tym razem odbyły się one w tygodniu poprzedzającym najpiękniejsze ze wszystkich świąt. Ku zdziwieniu zebranych widzów, opiekunka świetlicy Justyna Armborst zorganizowała je przed budynkiem świetlicy, przy prawdziwej drewnianej stajence.

Wakacje 2008 dla wszystkich dzieci i młodzieży z naszej gminy upłynęły pod znakiem angielskiej, mokrej i mglistej pogody. Tegoroczna letnia aura z pewnością nie sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi, a o dłuższych wypadach w plener można było jedynie pomarzyć lub co najwyżej miło powspominać.

„Narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie - wyspecyfikowane następnie obowiązki”. Słowa te pochodzą z Deklaracji Praw Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1959r.