ŚWIETLICA MĄTKI

      PN    WT    ŚR    CZ    PT     SO  
Godziny otwarcia   -

13:30

17:30 

13:30

17:30  

 

 

Ferie zimowe rozpoczęliśmy od zajęć kulinarnych (ciasteczka). Podopieczni chętnie dekorowali i zjadali smakołyki.

Zapraszamy na zajęcia do świetlicy wiejskiej w Mątkach

Tegoroczne wakacje nie dopisały w słoneczną pogodę, co sprawilo,że musieliśmy zmienić plany.

W czasie kwietniowych zajęć spędziliśmy dużo czasu dworze. Spacery, zabawa w ulubioną zabawę,,podchody", dzieci również posprzątały wokół budynku świetlicy i posadziły kwiatki. W nagrodę zorganizowaliśmy ognisko.

Podczas marcowych zajęć działo się bardzo dużo. Robiliśmy koszyki z papierowej wikliny, które udekorowaliśmy pięknymi różami z krepiny. Odbyły się również zajęcia kulinarne na których dzieci własnoręcznie wyrabiały i dekorowały pizzę. Na następnych zajęciach skupiliśmy się na ozdobach świątecznych.

W czasie ferii zimowych z braku śniegu na dworze spędziliśmy czas głównie w świetlicy. Podczas przeprowadzonych warsztatów tworzyliśmy maski karnawałowe. Przygotowaliśmy na tablicy tematycznej makietę Układu Słonecznego.

Wśród licznych atrakcji jakie miały miejsce podczas ferii w świetlicy, dzieci wielokrotnie wyjeżdzały do Olsztyna. I tak naszą podróż rozpoczęliśmy wyjazdem do olsztyńskiego aquaparku. Pośród wielu ciekawostek Aquasfery największą popularnością cieszyły się: zjeżdżalnia, oraz mata z przeszkodami na dużym basenie.

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami. Miesiąc bogaty w różnego rodzaju gry, zabawy, zajęcia plastyczne i kulinarne. Na jednych z zajęć kulinarnych zintegrowały się dwie świetlice Jonkowo – Mątki. Korzystając z bogato wyposażonej kuchni świetlicy w Mątkach, uczyliśmy się przygotowywać zdrowe posiłki. 

Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najpiękniejszych świąt - Boże Narodzenie. Zapraszamy zatem młodych plastyków oraz wszystkie artystyczne dusze do świetlicy w Mątkach.