ŚWIETLICA JONKOWO

      PN    WT    ŚR    CZ    PT     SO  
Godziny otwarcia  

13:00

18:00 

13:00

18:00

13:00

18:00

13:00

18:00

13:00

18:00

UWAGA: W OKRESIE WAKACYJNYM ŚWIETLICA CZYNNA W GODZ. 9:00 - 15:00
 

 

Podczas zajęć wrześniowych dorośli poznali turecką sztukę barwienia papieru Ebru, a podczas kolejnych spotkań wykonywane były sploty makramowe na słojach.

Zajęcia sierpniowe rozpoczęliśmy od malowania obrazów na szkle specjalnymi farbami do szkła.

Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywały się na powietrzu, na Błoniach w Jonkowie we wtorki i czwartki, natomiast zajęcia dla dorosłych odbywały się co tydzień w czwartek.

Witam serdecznie po dłuższej przerwie i aktywności wyłącznie on-line. Zapraszam na zajęcia, które odbywają się na Błoniach w Jonkowie. Harmonogram zajęć wakacyjnych znajduje się w zakładce obok oraz na facebooku Świetlicy Jonkowo. Serdecznie zapraszam również osoby dorosłe na czwartkowe spotkania kreatywne o godzinie 17.00. Proszę jednak pamiętać o zgłoszeniu telefonicznym na zajęcia i wypełnieniu oświadczenia o stanie zdrowia.

W marcu, jeszcze przed ogłoszeniem stanu pandemii, zdążyliśmy wykonać pastelowe i olejne prace plastyczne, zrobiliśmy koty z masy solnej i śliczne kotki z kolorowych materiałów.

W marcu zapraszam do malowania pastelami, wykonamy też koty z masy i z materiałów. Wykonamy wyklejankę z kotami w tle. Na kartonowym drzewie umieścimy wizerunki naszych rodzimych ptaków. Z patyków po lodach dzieci zrobią konstrukcje własnego pomysłu. Popracujemy na specjalnym materiale do wyszywania. Z dostępnych materiałów zrobimy żaby, biedronki, pszczółki i kurki. Młodzież zapraszam do wspólnych ćwiczeń na siłowni.

Miesiąc luty rozpoczęliśmy od wykonania kuli dekoracyjnych cotton balls z kolorowych kordonków (na życzenie dzieci powtórzyłam zajęcia z ferii). Zajęło to trochę czasu ale ostatecznie kolorowe kule jako klosze do oświetlenia ledowego zostały wykonane.

W czasie popołudniowych zajęć w lutym, zajmiemy się wykonaniem lampionów z Lasagne i zrobimy kule cotton balls na balonach. Wykonamy kartki walentynkowe oraz serduszka na rozmaite sposoby. Zachęcam również do wykonania kolorowych mas plastycznych do zabawy w wyciskanie i formowanie. Zapraszam do uczestnictwa w świetlicowych grach stolikowych i zabawach.

Ferie zimowe rozpoczęły się w poniedziałek 20 stycznia. Zajęcia tego dnia odbywały się w bibliotece gminnej, w której przy użyciu maszynki do scrapbookingu i wykrojników wykonane zostały kartki okolicznościowe oraz zakładki do książek.

Po feriach świątecznych dzieci wróciły na zajęcia w świetlicy z nową energią. Na zajęciach wykonane zostały aniołki oraz góry ze stożków papierowych, ostatecznie sklejanie stożków okazało się nie takie trudne jak początkowo dzieci zakładały.

W styczniu zapraszam na zajęcia, podczas których wykonamy anioły postanowień, makietę gór i zmierzymy się z wykonaniem kalendarza. W nowym roku przyjrzymy się pieniądzom, porozmawiamy o świadomej konsumpcji, kontroli i oszczędzaniu, w ramach edukacji finansowej stworzymy mały poradnik dla młodego użytkownika pieniędzy.  Zapraszam.

W grudniu odbywały się zajęcia i warsztaty, na których wykonywane były dekoracje i ozdoby świąteczne. Grudniowe zajęcia w świetlicy rozpoczęliśmy od przygotowania kartek świątecznych, wykonaliśmy dekoracje na tablicę, ozdoby choinkowe i okienne dekoracje zimowe. Podczas warsztatów bożonarodzeniowych w Jonkowie, które odbyły się 13 grudnia 2019, uczestnicy mogli wykonać bombki przestrzenne, choinki z szyszek, dekoracje z masy porcelanowej oraz stroiki , najmłodsi uczestnicy udekorowali pierniki. Jak każdego roku i w tym roku instruktorzy przeprowadzili warsztaty w kilku gminnych miejscowościach.

MT