ŚWIETLICA GODKI

    PNWTŚRCZPT SO
Godziny otwarcia   0:00  0:00  0:00  0:00  0:00  0:00 

UWAGA - ŚWIETLICA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA

 

 

 

Dnia 12 kwietnia 2014 r. w Godkach odbyły się Mini Warsztaty Wielkanocne. Wychowankowie świetlicy wiejskiej w Godkach skupili się przede wszystkim na sztuce „decoupage” ukazanej na pisance. Powstałe pisanki szczycą się różnorodnością wykonania, dobranych odpowiednio przez podopiecznych kolorów oraz oryginalnością.

Kolejne tygodnie wakacji podopieczni z Godek spędzili bardzo aktywnie! Odbyły się zajęcia manualne; młodzi ludzie zrobili breloczki ze sklejki, sklejali ozdobne torebki i pudełeczka. Dzieci z Godek i Jonkowa podczas zajęć poznały owoce tropikalne, przy czym nie wszystkie smakowały. Bardzo podobały się zajęcia gdzie wykonywane były były pajacyki z kolorowych piłeczek.

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w obu świetlicach rozpoczęły się od zabaw integracyjnych żeby dzieci mogły się lepiej poznać. Celem tych zajęć było również poznanie zasad bezpiecznego wypoczynku.

Podczas czwartkowych zajęć 7 lutego 2013 roku w Godkach zajmowaliśmy się wyrabianiem ciasta na pączki oraz ich smażeniem. Znaleźliśmy przepis na szybkie pączki i takie właśnie zrobiliśmy! Po raz pierwszy nasze pączki były bez nadzienia ale równie smaczne jak te z nadzieniem. Dowodem na to był fakt iż zniknęły z talerzy w zawrotnym tempie.

M.T.

Podczas tegorocznych ferii wyjątkowo dopisała piękna zimowa pogoda. Podczas zajęć świetlicowych w Godkach oddawaliśmy się zabawom na śniegu. Chodziliśmy na górkę zjeżdżać na sankach ale ostatecznie hitem w tym roku okazały się worki wypchane słomą ! Na takich „poduszeczkach” można zjeżdżać przodem, tyłem, bokiem i to całkiem bezpiecznie.

W piątek 15 grudnia 2012 roku odbyło się w świetlicy spotkanie wigilijne. Podopieczni świetlicy przygotowali dla mieszkańców przedstawienie o treści bożonarodzeniowej. Sołtys wsi Pani Kamila Gołębiewska zadbała o wigilijny poczęstunek. Po kolacji do świetlicy dotarł również Mikołaj i obdarował dzieci słodkimi upominkami!

W drugiej połowie wakacji z myślą o męskiej części uczestników zajęć świetlicowych zaprosiłam Patrol Saperski, który okazał się ciekawostką nie tylko dla chłopców! Dziewczynki równie chętnie słuchały, zadawały pytania a później przebierały się w saperskie dość ciężkie „wdzianka”.

Wakacyjne zajęcia rozpoczęły się od gorączkowych przygotowań do pokazu mody, który odbył się w sobotę 9 lipca na festynie w Godkach. Podczas kolejnych wakacyjnych dni podopieczni świetlicy uczestniczyli w przeróżnych zajęciach oraz grach i zabawach na świeżym powietrzu.

W czwartek 31 maja 2012 roku w świetlicy MiGodki hucznie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspomniany huk zapewniły strzelające korki od szampanów (bezalkoholowych oczywiście) a konfetti zaścieliło całą podłogę. Stół ugiął się pod ciężarem okazałego i bardzo smacznego tortu.

Ferie zimowe rozpoczęły się w poniedziałek 23.01.2012 roku natomiast z podopiecznymi z Godek spotkałam się we wtorek na zajęciach we Wrzesinie, gdzie zorganizowano wspólne warsztaty. Następnego dnia zajęcia odbyły się w świetlicy w Godkach ale już w czwartek wyjechaliśmy na cały dzień do Olsztyna.

W piątek 6 stycznia 2012 roku mieszkańców Godek odwiedziła grupa kolędników świetlicy wiejskiej „MiGodki”. Scenariusz przygotowywany już od listopada zmieniany był częściej niż zwykle. Najwięcej kontrowersji wywołał podział ról. Ostatecznie po świętach został szczęśliwie zaakceptowany przez wszystkich uczestników. 

W środę 14 grudnia 2011 roku w świetlicy w Godkach unosił się bardzo przyjemny świąteczny zapach. Po wyrobieniu piernikowego ciasta uczestnicy zajęć przystąpili do pracy twórczej. Powstały samodzielnie wykonane cudeńka oraz te wyciśnięte z foremek.